چمن مصنوعی حیاط

چمن مصنوعی حیاط

استفاده از چمن مصنوعی در حیاط منزل یک ایده ای نوآورانه و بسیار هوشمندانه می باشد چرا که مزایای استفاده از چمن مصنوعی حیاط بی شمار بوده و بی تردید به نفع صاحبان منازل می باشد. برای اطلاع از مزایای چمن مصنوعی حیاط دلایل استفاده از چمن مصنوعی در حیاط، قیمت چمن مصنوعی حیاط و خرید چمن مصنوعی حیاط با ما در این مقاله همراه باشید.

استفاده از چمن مصنوعی حیاط

اگر در یک منطقه کم آب زندگی می کنید و یا اگر فقط از نگهداری مداوم چمن در حیاط خسته شده اید جایگزین کردن و استفاده از چمن مصنوعی حیاط می تواند دغدغه شما را به طور کامل از بین ببرد. بیشتر صاحبان خانه با تغییر از چمن طبیعی به چمن مصنوعی در زمان خود و مصرف آب صرفه جویی می کنند. امروزه چمن مصنوعی برای محوطه سازی و استفاده در فضای باز10 تا 15 درصد نسبت به گذشته رشد داشته است.

دلایل استفاده از چمن مصنوعی حیاط

صاحبان منازل به دلایل زیادی علاقه بسیاری به استفاده از چمن مصنوعی در حیاط منازل خود دارند. این دلایل عبارتند از:

 • داشتن فضای سر سبز و زیبا در حیاط منزل
 • محلی در حیاط برای بازی حیوانات خانگی
 • فضایی ایمن و نشاط آور برای بازیکودکان و ورزش کردن
 • استفاده از چمن مصنوعی حیاط در باغچه
 • استفاده از چمن مصنوعی در اطراف استخر
 • استفاده از چمن مصنوعی بین سنگ و کاشی
 • صرفه جویی در زمان
 • صرفه جویی در مصرف آب
 • صرفه جویی در هزینه ها
 • عدم استفاده از کود و سمپاش
 • عدم نیاز به آبیاری
 • عدم نیاز به آفت کش
 • عدم نیاز به چمن زنی
چمن مصنوعی حیاط برای دور استخر

چمن مصنوعی حیاط چیست؟

در جواب این سوال که چمن مصنوعی حیاط چیست باید بگوییم که چمن مصنوعی حیاط همان چمن مصنوعی تزئینی است که از الیاف رشته مانند و از جنس پلی اتیلن و یا پروپیلن ساخته شده است که توسط یک لایه ضخیم به نام بکینگ که دارای منافذ برای عبور آب می باشد به هم متصل شده اند. چمن مصنوعی از نظر شکل ظاهری درست شبیه به چمن طبیعی بوده و در انواع طیف رنگ سبز و با ارتفاع های متفاوتی برای کاربرد های متنوع تولید می شود.

مقایسه هزینه چمن مصنوعی حیاط نسبت به هزینه چمن طبیعی

درست است که نصب چمن مصنوعی حیاط هزینه بالایی را ممکن است برای شما داشته باشد. اما این نکته را در نظر داشته باشید که هزینه های مربوط به چمن مصنوعی حیاط فقط یک بار است و شما می توانید از مزایای آن برای سالهای زیادی بدون داشتن هیچ هزینه اضافه ای بهره ببرید. حالا بیاید هزینه های مربوط به چمن طبیعی را بررسی کنیم. برای داشتن چمن طبیعی ابتدا می بایست بستر خاک را آماده سازی کرد و خاک مرغوب تهیه کرد. پس از آن هزینه مربوط به خرید و کاشت بذر را خواهید داشت. سپس هزینه های جانبی شروع خواهد شد. هزینه های مربوط به آبیاری، کود دهی، سمپاشی، چمن زنی، چیدن علف های هرز و ... را به طور قطع خواهید داشت. به تمام این هزینه ها زمان صرف شده را نیز اضافه نمایید. اگر تمامی این موارد ذکر شده به درستی انجام شود چمن شما حدود 1 سال عمر خواهد داشت. و در سال آینده برای داشتن چمن می بایست تمامی این هزینه را از نو متقبل شوید. این در صورتی است که با یک بار هزینه برای چمن مصنوعی حیاط به مدت 10 تا 12 سال می توانید از آن در حیاط منزل خود بهره ببرید. بنابرای استفاده از چمن مصنوعی حیاط نوعی سرمایه گذاری برای شما به حساب خواهد آمد.

موارد استفاده از چمن مصنوعی حیاط

موارد استفاده از چمن مصنوعی حیاط بسیار متنوع بوده و طیف گسترده ای را شامل می شود. استفاده از چمن مصنوعی حیاط موارد زیر را شامل می شود:

استفاده از چمن مصنوعی حیاط بین کاشی، سنگ و واش بتن

استفاده از چمن مصنوعی ایده ای بسیار خلاقانه و هوشمندانه ای به شمار می رود. چرا که با کمترین هزینه زیبایی چندین ساله را به حیاط منزل هدیه می دهید. برای استفاده از چمن مصنوعی حیاط بین کاشی بهتر است از چمن مصنوعی با ارتفاع الیاف بالای 20 میلیمتر استفاده نمایید.

چمن مصنوعی حیاط بین کاشی

استفاده از چمن مصنوعی حیاط بر روی سطح صاف و سخت مانند کاشی و بتن

چمن مصنوعی حیاط به راحتی قابل نصب بر روی انواع سطوح سخت مانند کاشی، بتن و ... می باشد. برای نصب چمن مصنوعی بر روی سطوح سخت از چمن مصنوعی با دیتکس و تراکم بالا استفاده نمایید تا مقاومت آن در برابر فرسایش کاهش یابد.

استفاده از چمن مصنوعی حیاط بر روی بستر خاک باغچه

استفاده از چمن مصنوعی حیاط بر روی بستر خاک باغچه بر خلاف باور عموم کاملا امکان پذیر می باشد. حتی از این روش می توان به عنوان اصولی ترین استفاده از چمن مصنوعی حیاط نام برد.

چمن مصنوعی حیاط بر روی بستر باغچه

استفاده از چمن مصنوعی حیاط بر روی پله

استفاده از چمن مصنوعی حیاط بر روی پله کمک شایانی به زیبا سازی فضای حیاط کرده و از لحاظ ایجاد ایمنی در مقابل سرخوردن نیز مفید می باشد. توجه داشته باشید که برای استفاده از چمن مصنوعی حیاط بر روی پله از چمن مصنوعی با تراکم و مقاومت بالا استفاده نمایید.

نظافت چمن مصنوعی حیاط

پس از این که چمن مصنوعی را در حیاط نصب کردید، حالا تنها کاری که لازم است انجام دهید تا همیشه شاداب و زیبا به نظر برسد نظافت و تمیز کردن چمن مصنوعی حیاط است. برای نظافت چمن مصنوعی حیاط اولین کاری که می بایست انجام دهید، جمع کردن زباله های درشت توسط چنگک و یا جاروبرقی است. همچنین می توانید برای هدایت برگها و دیگر زبال ها از دمنده برقی استفاده کنید و تمام این زباله ها را به بیرون از چمن مصنوعی حیاط هدایت کنید. حالا برای تمیز کردن عمقی چمن مصنوعی حیاط و از بین بردن گرد و خاک موجود درآن از آب برای شستشوی آن استفاده نمایید. حتما به این مسئله دقت داشته باشید که برای شستشوی چمن مصنوعی حیاط هرگز از محلول های اسیدی و سفید کننده ها استفاده نکنید.

نظافت چمن مصنوعی

چمن مصنوعی مناسب چمن مصنوعی حیاط

 در مقالات پیشین عنوان کردیم که چمن مصنوعی عموما به دو دسته چمن مصنوعی فوتبالی و چمن مصنوعی تزئینی تقسیم می شود. انواع چمن مصنوعی تزئینی با دیتکس، تراکم و ارتفاعات مختلف مناسب استفاده به عنوان چمن مصنوعی حیاط می باشند.

چمن های مصنوعی مناسب چمن مصنوعی حیاط موارد زیر را شامل می شوند:

چمن مصنوعی پاییزه

چمن مصنوعی ونوس

چمن مصنوعی بهاره

چمن مصنوعی رویال

خرید چمن مصنوعی حیاط

شرکت چمن مصنوعی تک گراس با داشتن سالها سابقه در زمینه مشاوره، فروش و نصب انواع چمن مصنوعی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. شما می توانید برای خرید و نصب چمن مصنوعی حیاط، اطلاع از قیمت چمن مصنوعی حیاط  و یافتن پاسخ سوالات خود در زمینه چمن مصنوعی با شرکت چمن مصنوعی تک گراس تماس برقرار کرده و پس از گرفتن مشاوره لازم خرید چمن مصنوعی حیاط خود را انجام داده و منتظر ارسال چمن مصنوعی و نصب آن توسط کارشناسان حرفه ای این شرکت باشید.